Ana Sayfa

YUNUS ARAN BİRLİKTELİĞİ

KONUŞMACI

Prof. Dr. Jana Revedin

Almanya’nın Konstanz kentinde doğan mimar, teorisyen ve yazar Jana Revedin, Politecnico di Milano Üniversitesinden mezun olmuş, mimarlık ve şehircilik doktorasını IUAV Venedik Üniversitesinde tamamlamıştır.

Emeritus Prof. Dr. Mehmet Özdoğan

Emeritus Prof. Dr. Mehmet Özdoğan

İstanbul 1943 doğumlu; akademik yaşamını İstanbul Üniversitesi Prehistorya Anabilim Dalı’nda Halet Çambel’in öğrencisi olarak sürdürmüştür. Esas uzmanlık alanı, “Neolitik” olarak adlandırılan, tarım ve hayvancılığa dayalı köy yaşantısının nerede, neden ve nasıl başladığı ve zaman içinde başka coğrafyalara yayılarak nasıl küresel bir model olduğu sorularına arkeolojik veriler ile yanıt aramaktır.

Nejat Yavaşoğulları

Nejat Yavaşoğulları, İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokulda müzikle ilgilenmeye başladı. Haydarpaşa Lisesinde okurken gitar çalmaya başladı. Üniversite yıllarında çeşitli müzik gruplarında yer aldı. 1975 yılında Reha ile birlikte “Caniko” adlı parçasıyla ilk kez yapılan Eurovision Türkiye finalinde yarıştı.

Prof.Rahul Mehrotra

Prof. Rahul Mehrotra

Ayfer Tunç

1964’te doğdu. Siyasal Bilimler okudu. Üniversite yıllarında çeşitli edebiyat ve kültür dergilerine yazılar yazmaya başladı. Yayıncılık, gazetecilik, senaristlik yaptı. Sait Faik’in öykülerinden oluşan Havada Bulut adlı senaryosu TRT için filme çekildi. Orhan Kemal’in 72. Koğuş adlı romanını sinemaya uyarladı.

İçeriği paylaş